CANISTERAPIE
CANISTERAPIE
Canisterapie je jednou z metod, která slouží k podpoře zdraví u všech věkových kategorií, při níž se využívá vazba mezi člověkem a psem.
Canisterapie se dělí na dvě oblasti:
- Podpůrné aktivity se psem jsou vhodnou metodou pro širokou škálu klientů, při které se nevychází z diagnóz, ale z konkrétních problémů klienta. Ten je za pomoci psa motivován k pohybu, učení, ale i relaxaci, odpočinku a v neposlední řadě pes přináší radost a dobrou náladu.
- Terapii se psem kdy je za pomoci odborníka (pedagoga, lékaře, zdravotnického personálu, logopeda nebo fyzioterapeuta) stanoven cíl celkové léčby tak, aby docházelo k rozvoji konkrétních fyzických, sociálních, emotivních či psychických funkcí klienta.
Takže co psi vlastně umí?
Pomáhají k odreagování, motivují ke zvýšení psychické i fyzické aktivity, k učení, odbourávají pocity osamělosti, deprese, úzkosti, napomáhají rozvoji jemné motoriky, umí zahřát u srdce a při polohování prohřát např. nohy, ruce a záda, břicho, přináší dobrou náladu a radost, ale také učí lidi empatii, odpočívat a relaxovat, vnímat vlastní tělo, okolí i potřeby druhých. Taky jsou to šašci, klauni, nadšení sportovci a věční kamarádi s čistým srdcem…
Canisterapie se využívá při podpůrné léčbě např. DMO, myopatie, hypotonického syndromu, duševních poruch, parkinsonovi choroby, roztroušené sklerózy, projevů autismu, demence, pomáhá i při potížích s prokrvováním, sebeobsluhou, učením, sociální izolací, motorických problémech, a další.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.