2018

Rok 2018 byl pro naše sdružení opravdu úspěšný. Letos jsme poskytli dětem rekordní počet hiporehabilitačních jednotek, nejen díky hezkému počasí, ale především skvělému týmu. Pečujeme s láskou a vděčností nejen o jeho zvířecí členy, ale i o ty dvounohé. Všichni absolvovali proškolení nezbytná i ta, která rozšiřují jejich vzdělání v oboru. Děkujeme členům spolku a dobrovolníkům za jejich věrnost a výbornou práci!

Přejeme jim a Vám všem všechno nejlepší do nového roku. Ať Vás provází zdraví a štěstí!

 

 

Kromě naší hlavní činnosti - hiporehabilitace, přidáváme ještě pár záběrů

z canisterapeutických zkoušek.

  

  

 

 

 

17.4.2018 A první ostré jízdy jsou tu. Už se nám i koníkům po dětech opravdu stýskalo a jsme všichni moc rádi, že se zase vidíme. Tak si přejme krásné počasí po celý rok, ať uděláme hodně prospěšné práce.

  

   

   

 

12.4.2018  Dnešním slunečným dnem jsme zahájili hiporehabilitační sezónu. Tým pro dotyk, z. s. byl proškolen, po dlouhé zimě zrehabilitován, a v rámci teambuildingu trošku zaměstnán. Moc díky všem za krásné odpoledne a od pondělí  se těšíme na naše děti.

    

   

 

2017

 

I letošní podzimní akce, které jsme pořádali nejen pro všechny školou povinné, se nám vydařily, hlavně díky účasti milých lidí. V sobotu nám sice nepřálo počasí, ale o to raději jsme Vás viděli. Děkujeme za podporu a budeme se těšit na shledanou u nás na farmě.

 

 

 

 

 

Letošní den pro děti - krásné počasí a milá a zvědavá společnost ;o)

  

 

 

 

 

Příspěvky od štědrých návštěvníků přinesly našemu sdružení 23.224,- Kč, které budou použity na hipoterapii pro naše dětské klienty. Srdečně všem děkujeme.

 

Zahájili jsme letošní sezonu a hned tím nejlepším způsobem - hezkým počasím a přijetím nových dobrovolníků, za které jsme opravdu rádi. Celý tým také v rámci první testační hiporehabilitace absolvoval školení BOZP a PO.

   

 

 

Včerejším dnem jsme zakončili třídenní sérii ukázek. Čtvrtek pro ZŠ a MŠ, pátek pro střední školy s osvětově výukovým programem, a v sobotu jsme si užili nádherně slunečné odpoledne ve společnosti prima diváků ze všech koutů republiky.

Moc děkujeme celému týmu Pro dotyk, z. s., účinkujícím,

i Vám všem, kteří jste nás přišli podpořit.

 

       

        

 

 

 

Děti se dozvěděly spousty informací o koních i pejscích v různých profesích, vyzkoušely si chozeni s bílou holí, jízdu na invalidním vozíčku a použily spousty zajímavých pomůcek nevidomých.... Sluníčko hřálo, parta byla úžasná, přišel nás navštívit pan starosta a odpoledne jsme zakončili hipoterapií pro jedenáct našich dětských klientů. Co vic si přát....

 

 

V sobotu odpoledne jsme u nás mohli vidět ukázku krásné spolupráce koně a člověka - parajezdectví a hiporehabilitace, a také psí oddanosti a radosti z práce a pohybu  - frisbee, agility, základní poslušnost, pastevectví, práce psa asistenta a canisterapeuta. Program atraktivně zpestřil volný let papoušků Ara.

 

 

Akce SW Ranch pro děti byla i letos velice úspěšná. Pro malého Čeňka, trpícího centrální svalouvou hypotonií, se podařilo získat neuvěřitelná částka, ze které pak 21.121,- Kč bude věnováno na jeho hiporehablitaci stejně jako dalších 10.000,- Kč, kterými ho podpořila nadace Dětem z Vilšan. Děkujeme i jménem rodičů.

 

Ve čtvrtek 19.5. dopoledne jsme si s dětmi z  mateřských škol užili naučný program plný zvířátek i legrace a odpoledne pak patřilo hiporehabilitaci a canisterapii hrou. Na naší farmě jsme pro děti připravili krásný prostor plný her a úkolů a paralerně s tím vším probíhlala zooterapie. V pátek 20.5. zaútočili na farmu školáci.

Počasí v obou dech nám nesmírně přálo a tak jsme dvoudenní program zakončili návštěvou Skautského oddílu Lesnice. Po oba dva dny se k nám připojili i maminky s malinkými dětmi a i ty si s námi celým programem mohli projít. 

Děti si v rámci výukového programu mohli vyzkoušet chůzi s šátkem na očích s bílou holí či jízdu v invalidním vozíku. Viděli práci asistenčních, canisterapeutických i vodicích psů. Vyčistili jsme spolu koňský box, paní učitelky taky pomáhaly - vyvezly kolečka na vlečku :o) a nakonec jsme vyčistili i koníky, abychom se na nich na závěr celéh programu mohli svézt!
Děti, učitelé i vedoucí byli úžasní, přinesli nám na farmu spoustu dobré nálady, smíchu i roštáren, a my jsme si celé tyto dva krásné i náročné dny moc užili.

Díky všem, byli jste úžasní!

 

Ukázky práce našeho týmu jste letos mohli a ještě můžete vidět na těchto akcích : 

17. 2.         ukázky v MŠ Petrově

26. 4.        MŠ Hálkova Mohelnice

19. a 20.5. výukově vzdělávací program na Farmě Lišmen

1. 6.           MŠ a ZŠ Rapotín

2. 6.          akce DDM Dráček

11. 6.         benefiční akce manželů Kamínkových na SW ranči ve Svébohově

11. 6.         sportovní den Lesnice

16. 6.         Člověk Člověku na stadioně v Zábřehu

 

 

Novým členem našeho týmu je Golf - černobílého fešáka si můžete prohlédnout v sekci Zvířecí terapeuti

24.3. nám konečně počasí a stav terénu dovolili zahájit hiporehabilitace ! A tak jsme toho využili a jeli rovnou stereo ;o)

Tady je aspoň malá ukázka - Vašík na Maye a v pozadí Julinka na Vanese. Škoda ztraceného čtvrt roku... Ale snad se nám už letos podaří získat prostředky na výstavbu haly.

 

Co je u nás nového?

 

** V roce 2016 budou naše canisterapeutické týmy navštěvovast dva další ústavy. **

 

** Naše řady rozšířili Golf a Zigy, brzy se na ně budete moci podívat v sekci Tým. **

 

** V rámci výukově vzdělávacích programů nadále zajíždíme do mateřských škol, základních škol i ústavů. Letos už jsme navštívili např. MŠ v Petrově nad Desnou. **

 

** Opět nás čeká školení BOZP **

 

** Na jaře chystáme pro děti na naší farmě už tradiční a oblíbený dopolední program plný zvířátek a užitečných informací. Pokud nás nestihnete navštívit na jaře, druhou šanci budete mít na podzim, kdy tento program opět zakončíme sobotním ukázkovým dnem pro veřejnost. **

 

** Na červen pro nás i Vás připravují Manželé Kamínkovi na SW Ranchi benefiční program, jehož výtěžek bude věnován novému dětskému klientovi. **

 

 

2015

I letošní podzim jsme Vás rádi přivítali na naší farmě,

a to ve dnech 24. - 26. 9. 2015

Ve čtvrtek jsme přivítali žáčky školek a základních škol. Přijelo se k nám podívat zhruba 140 dětí. Počasí nám přálo, a tak jsme si užili krásné společné dopoledne....

Čtvrteční odpoledne jsme věnovali "našim"dětem, čili našim dětským klientům a dětem dobrovolníků a členů sdružení.

Na pátek 25. 9. jsme nově pozvali studenty středních škol zdravotnického a sociálního zaměření a uspořádali pro ně workshop na téma Práce NNO, která se může stát budoucností nejednoho znich.

No a sobota byla už tradičně vyhrazena veřejnosti.

    Počásí stálo na naší straně, a tak jsme se mohli radovat z hojné účasti milých lidí, kteří svým vstupným umožnili rehabilitovat jednomu z našich dětských klientů po téměř celý rok. Děkujeme.

 

 

 

Milá návštěva z příměstského tábora - 28.7.2015

 

 

Kde jste letos mohli vidět ukázky naší práce:

MŠ Lesnice

MŠ a ZŠ Jestřebí

Dráček Zábřeh

MŠ Strejcova Zábřeh

Ukázky pro MŠ a ZŠ na farmě Lišmen 

Ukázky pro stacionáře a ústavy soc. péče na farmě Lišmen

Akce Člověk člověku

Akce SW Ranch dětem ve Svébohově

Dětský den Lesnice

OU a PrŠ Vodní v Mohelnici

 

 

Ukázkami týmu Pro dotyk jsme podpořili druhý ročník benefiční akce konané manželi Kamínkovými na SW ranči, kterou uspořádali, aby finančně podpořili hiporehabilitace pro Františka Poláka. Jeho jménem, jménem jeho maminky i celého týmu o. s. Pro dotyk děkujeme za skvělou akci a obětavé nasazení celého SW ranče.

Akce přinesla Františkovi 40.500,-Kč. Děkujeme všem zúčastněným za skvělý výsledek.

 

 

I letos proběhly na farmě dva dny ukázek pro školky, školy, ústavy a stacionáře. Akce se vydařila nejen díky krásnému počasí, ale i příjemnému publiku.

Na podzim připravujeme další kolo, tentokrát třídenní blok ukázek, který v sobotu zakončíme velkým dnem otevřených dveří.

 

 

Proběhlo školení zaměstnanců, dobrovolníků v oblasti BOZP a PO a asistentů při hiporehabilitaci. Proškolili jsme také nové dva vodiče koní pro výkon hiporehabilitace.

 

 

Od loňského roku připravujeme novou kobylku Baroc Pinto Beauty, která brzy rozšíří náš koňský hiporehabilitační tým.

 

 

2014

** Podzimní běh dnů otevřených dveří na farmě Lišmen proběhl v termínu 25.-27.9. Ve čtvrtek k nám přijely děti ze školek, v pátek ze škol, a na sobotu jsme připravili program pro veřejnost, kde jsme představili naše sdružení, jeho činnost a přidali ukázky "psích a koňských profesí". Díky díky díky za hezké počasí, ale především všem divákům za návštěvu! Jsme moc rádi, že vás naše činnost zajímá, a že jste nás přišli podpořit. **

 

** Letní ukázkový program máme úspěšně za sebou a opět se nám skvěle vydařil, přijelo se k nám podívat na 300 dětí. Už teď proto pro Vás chystáme podzimní běh, který rozšíříme o sobotní akci pro veřejnost.

Tak už si rezervujte termín i hezké počasí na 25. - 27. 9. Budeme se na Vás moc těšit ! :o) **

 

 

**Tahle kráska se jmenuje Maya a je novým členem našeho týmu :o) **

 

 

** Celoročně vyjíždíme do ústavů, školek i škol s ukázkami a výukovým programem

práce se psy **

 

** Pravidelně dojíždíme do 4 ústavů sociální péče v našem kraji provádět canisterapii a felinoterapii **

 

** V tomto roce také plánujeme rozšířit kapacitu hiporehabilitace otevřením druhého rehabilitačního dne. To nám umožní přijmout další dva klienty. **

 

** Čeká násTeambuilding o. s. Pro dotyk **

 

** Na podzim se plánujmeme zúčastnit Workshopu o. s. Kamarádi otevřených srdcí **

 

 

** Pravidelně probíhá kurz westernového ježdění a kurz přirozené komunikace s koněm pod vedením Báry Kamínkové **

 

 

 

** 17. 5. 2014 proběhla u manželů Kamínkových ve Svébohově akce "SW Ranch dětem" - akce na podporu o. s. Pro dotyk **

Ukázky westernového ježdění, „přirozené komunikace“ s koňmi, práce hiporehabilitačních koní a canisterapeutských psů, aukce obrázků, prodej drátovaných výrobků za účelem získání fin. prostředků pro sdružení, tombola, zábavný program nejen pro děti (skákací hrad, elektrický býk), koncert skupiny ŠU-FA a další.

 

Počasí nám opravdu, ale opravdu nepřálo. I přesto se akce konala a můžeme říct, že byla úspěšná. Velké díky patří nejen všem účinkujícím a celému "přípravnému výboru", ale hlavně otužilým návštěvníkům, kteří výsledek našich dlouhých a pečlivých příprav hodnotili velice hezky a projevili respekt naší práci. Děkujeme všem, kteří nám pomohli k výtěžku 35.200,- Kč, který by nám v následujících týdnech měla zdvojnásobit Nadace Divoké husy.

 

 

** Květen 2014 - 2 dny ukázek pro školky a školy **

  Farmu Lišmen navštívilo ve dnech 22. a 23 května přes tři stovky dětí, které si spolu týmem o.s. Pro dotyk užily nádherný a slunečný den. Děti se dozvěděly spousty informací o práci hiporehabilitačních koní, canisterapeutských psů, prohlédly si stáje, vyčistily koně, ale také měly možnost vidět práci sportovní kynologie v podání týmu ZKO Sudkov, kterému tímto srdečně děkujeme!!!

 

 

** 7. 4. 2014 proběhlo školení členů a dobrovolníků o. s. v oblasti BOZP a dobrovolníci absolvovali kurz hiporehabilitace a canisterapie. Dobrovolníci skládali zkoušky na Asistenta hiporehabilitace a Vodiče **


** V pátek 21.3. se na Farmě Lišmen konaly canisterapeutské zkoušky pod vedením komisařky Hany Mösnerové z o.s. Kamarádi otevřených srdcí **

 

** Naše sdružení má hned 5 nových dobrovolníků: 

MVDr. Jana Urbanová a její kočka Shadow tvoří felinoterapeutický tým a umožnily našemu sdružení rozšířit služby pro klienty o tuto velice příjemnou formu terapie.

Kolie Xara a Trudy, a především jejich panička, paní Jaroslavu Přibylová, tvoří nový canisterapeutický tým **