Michaela Drozdová
předsedkyně sdružení

 

Absolvent:     Canisterapeutské zkoušky a workshop Canisterapie pořádané o.s. Kamarádi otevřených srdcí

                     Semináře o hiporehabilitaci pořádané sdružením Piafa Vyškov

Vzdělání :     SOŠ, obor cestovní ruch.

Od sedmnácti let se věnuje sportovní kynologii, splněno několik zkoušek z výkonu dle národního zkušebního řádu, od roku 2002 cvičitelka vodících, asistenčních a canisterapeutických psů pro společnost: „Pes pro Tebe“. Od roku 2005 provozuje psí školu Lišmen v Zábřeze na Moravě a prodejnu chovatelských potřeb s prodejní značkou šitých výrobků Lišmen. V roce 2009 vybudovala farmu Lišmen, dnes sídlo i z.s. Pro dotyk. Na koni jezdí od 14 let a od samého začátku ji uchvátil westernový styl. Vlastní dvě kobylky, jedena z nich – Vanesa je zapůjčována k hipoterapii a psa Tobiho Vim Bohemia Alke, který slouží díky své výkonnosti hlavně k ukázkám a při výukových programech. V z.s. má na starosti i odborné vedení canisterapeutických týmů.
Na farmě Lišmen zajišťuje kompletní zastájení, péči o koně, jejich výcvik a další.

 

 

 

Bc. Jana Balcárková
místopředsedkyně, pokladník a administrátor
 

Absolvent: Canisterapeutské zkoušky a workshop Canisterapie pořádané o.s. Kamarádi otevřených srdcí
                    Semináře o hiporehabilitaci pořádané sdružením Piafa Vyškov

Vzdělání:     Zahradnická fakulta v Lednici

Hned po škole nastoupila jako technik ve skladě ovoce. V roce 2002 se jí narodil Kuba. Kuba se narodil s vážným onemocněním svalů, se kterým on i celá rodina stále bojují. V roce 2004 začala pomáhat i první vlastní kobylka. Nutností pak už byl i kurz hiporehabilitace a masérský kurz na sportovní a rekondiční masáže.

Na koni jezdí od malička, v současné době vlastní tři hodné minipony a  kobylku Slovenského teplokrevníka Sušenku. Sušenka aktivně provozuje několikrát týdně hipoterapii. V z.s. pracuje Jana s Andy jako canisterapeut a odborně zajišťuje hiporehabilitaci, má na starosti administrativu, školení, vzdělávání dobrovolníků a další.

 

 

 

Adéla Mihálová
Animals manager

 

Absolvent: Canisterapeutské zkoušky a workshop Canisterapie pořádané o.s. Kamarádi otevřených srdcí
                  Semináře o hiporehabilitaci pořádané sdružením Piafa Vyškov

Vzdělání:    Sportovní gymnázium České Budějovice

Adélka je od svých deseti let nevidomá. Z neznámé příčiny u ní došlo k odchlípnutí sítnice. V té době už asi rok jezdila na koni a to, že nevidí, jí v tom nikdy nezabránilo. Dva roky pracovala jako vodič koní při hipoterapii na Zámeckém statku v Dolní Rožínce. Posledních pět let jezdí ve westernovém stylu, v roce 2011 si udělala westernovou závodní licenci. Absolvovala tři neoficiální závody a několik veřejných předváděček např.: 2 x Memoriál gen. Custera s hercem Václavem Vydrou, Třebíč při paradrezurních závodech, trail s doprovodem vodiče, barellrace s vedoucím koněm před sebou. Aktivně jezdí do terénu za vidícím jezdcem. Při studiích dělala závodně atletiku, hod oštěpem, běh na krátké tratě (100 a 400m) plavání (50, 100, 200m prsa, znak, kraul). Několikrát se účastnila mistrovství České republiky a Slovenska s vodícím psem s umístěním do třetího místa. Se svým současným psem Mikym má složené canisterapeutické zkoušky. Vlastní mladého koně – Falcon, který se připravuje na hipoterapii. Mimo jiné také masérka - provádí sportovní a rekondiční masáže, medovou, detoxikační masáž, aromaterapii a reiki.

V z.s. má na starosti kondiční a zdravotní stránku všech zvířat, kontrolu veterinárních povinností, kontrolu a údržbu postrojů, přípravu koní, vodění a asistenci při hiporehabilitaci, pracuje jako canisterapeut a další.

 

 

Kateřina Klvaňová, DiS
Diplomovaný fyzioterapeut

 

Absolvent: Semináře o hiporehabilitaci pořádané sdružením Piafa Vyškov

Vzdělání:   Střední zdravotnická škola v Šumperk, Certifikovaný kurz Diagnostika a terapie funkčních poruch

Katka vystudovala střední zdravotnickou školu v Šumperku, kde odmaturovala jako všeobecná sestra. Poté získala titul Diplomovaný fyzioterapeut na Vyšší zdravotnické škole v Ostravě. Pracuje jako rehabilitační sestra v Remedic Zábřeh. Hned při vzniku občanského sdružení Pro dotyk začala profesionálně spolupracovat při hipoterapii a canisterapii.

 

 

 

Jakub Balcárek

čestný člen z.s. a testační jezdec :-)

 

Narozen v r. 2002 s vrozeným onemocněním svalů. Od svých tří týdnů pravidelně několikrát denně cvičí Vojtovou metodou, Bobatha a pere se se svým osudem. Na koni jezdí a cvičí od svých tří let pravidelně 3 x týdně. Kuba si splnil svůj sen o závodění na koni. V roce 2014 se na Sušence úspěšně zúčastnil, jako jediný hendikepovaný jezdec, vytrvalostního závodu pro děti s koněm nad 150 cm.  

Kuba má asistenčního psa, fenku Andy, kterou zapůjčil mamince a taťkovi ke složení canisterapeutických zkoušek. Když je Kuba ve škole, Andy tak může pomáhat díky své neunavitelnosti i ostatním lidem.

 

 

DOBROVOLNÍCI

Petr Balcárek
– canisterapeut, asistent při hipoterapii

Petra Hrochová
- asistentka při hipoterapii

Marcela Königová
- asistentka při hipoterapii

Bc. Eva Bartošová
- administrativní asistentka

MVDr. Jana Knápková

- felinoterapeut

Bc. Veronika Kyselá (obor Rehabilitační - psychosociální péče)

- asistentka při hiporehabilitaci a canisterapii

Dagmar Vepřková

- asistentka při hipoterapii

Tereza Hladišová

- asistentka při hipoterapii

Denisa Hladišová

- asistentka při hipoterapii

 

Katka Jedelská

- asistentka při hipoterapii

 

Andrea Hübnerová Laštůvková

- asistentka při hipoterapii 

 

Lenka Pluskalová

- asistentka při hipoterapii

 

Kateřina Březničanová

- asistentka při hipoterapii

 

Štěpánka Březničanová

- asistentka při hipoterapii

 

Lenka Dolečková

- asistentka při hipoterapii

 

Luboš Mihál

- asistent při hipoterapii

 

 

 

Vanesa

 

Majitel: Michaela Drozdová

Drobnější kobylka v teplokrevném typu, narozena 2000. Je velice klidná, vyrovnaná a spolehlivá. Než přišla k nám, byla využívána při rytířských turnajích a z toho snad pramení její velká psychická odolnost. Používána je při klasické hiporehabilitaci – polohování, cvičení, sed, kontrased, stejně tak při APK a preventivním ježdění s vodičem, nebo na lonži.

Zvláštní vlastnost: Žere ráda a pokud možno stále :-)

 

 

 

 

Sušenka

Majitel: Bc. Jana Balcárková

Drobnější teplokrevná kobylka, příslušná k plemenné knize Slovenského teplokrevníka a ČSP, narozena 2002. Má velmi kvalitní krok, klidnou a milou povahu, ale rozhodně si ji pamlskem nekoupíte. Velice trpělivě snáší děti a začátečníky, je jemná, hodně reaguje na hlas. Dobře vnímá klienty na svém hřbetě, pracuje soustředěně. Hipoterapii dělá úspěšně už od roku 2009.

Zvláštní vlastnost: Všechny má ráda, jen zvěrolékaře přímo žere :-)

 

Maya

Majitelka: MVDr. Jana Urbanová

Nejnovější člen našeho hiporehabilitačního týmu, narodila se r. 2004. Kobylka plemene slezský norik s výbornou, klidnou, ale nesmírně pracovitou povahou. Maya má velkou a prostornou záď umožňující výborné napolohování klienta. Ač je to obřík našeho stáda, tak venku dokáže zodpovědně vést tempo vyjížďky, mezi ostatními koňmi je to ale jeden z nejjemnějších a nejsubmisivnějších zvířat.

Zvláštní vlastnost: Hvízdálek :o)

 

 

Barunka v létě 2018 bohužel opustila tento svět. Bude nám moc chybět .....

Barunka

Majitel: Michaela Drozdová

Nejmenší člen našeho týmu, plemene pony. Narozena roku 1995. Je velice jemná, vlídná, kontaktní a spolehlivá. Miluje malé děti a vyhledává společnost lidí, kterou upřednostní před společností koní.
Pro tuto svou vlastnost je připravována pro aktivity s využitím koní.

Zvláštní vlastnost: Houdini, dostane se všude! :o)

 

 

Beauty

Majitel: manželé Hrochovi

Strakatá kráska klidné povahy, ale dynamického pohybu. Narodila se 17.9.2011 z plemene barok pinto. Úspěšně zahájila profesi hiporehabilitačního koně.

Zvláštní vlastnost: Žužla ;o)

 

 

Burák

Majitel

kříženec slezského norika s dobráckou povahou a obrovskou trpělivostí.

 

 

ANDY Ducky z Litomyšle

Labradorský retriever,  10.7.2006

Majitel: Bc. Jana Balcárková

Andy je asistenční pes s velmi vysokým temperamentem, vždy pozitivní a dobře naladěná. S klienty pracuje, když je její majitel – Kubík ve škole. Využívá se i při aktivních hrách, např. jako věčně připravený a ochotný aportér, motivuje k pohybu, učení, odbourávání strachu, polohuje, přináší dobrou náladu a radost, stejně jako i naši další pejsci.

Zvláštní vlastnost: Je to obojživelný všežravec :-)

 

Shadow 

kočka plemene oříšek ;o)

Majitel: MVDr. Jana Knápková

Při výkonu felinoterapie je neuvěřitelně trpělivá, ochotná kdykoli k čemukoli. Miluje společnost lidí, mazlení, doma chodí na přivolání. V cizím prostředí se neuvěřitelně rychle aklimatizuje a chová se jako doma.


Zvláštní vlastnost: Vše umí řádně okomentovat :o)

 

 

Franklin

Majitel: MVDr. Jana Knápková

 

 

 

 

Sunny

Majitel: Lucie Dolečková

 

 

Golf

Border kólie krátkosrstá

Majitel: Adéla Mihálová

Adélky nový vodící pes absolvoval canisterapeutické zkoušky a brzy začne s terapiemi.

Zvláštní vlastnost: Snaživka snaživá

 

aktualizováno: 20.12.2020 08:17:06